طرح مفهومی مینی پیکسل 4

گوگل به سختی در حال کار کردن برروی گوشی‌های سری پیکسل است که طراحی آن‌ها را بسیار متفاوت‌تر از پرچمدارهای فعلی خود یعنی پیکسل 3a و 3a XL انجام دهد. اکنون نیز پیش از معرفی و عرضه گوشی‌ پیکسل 3a، یک طراح گوشی، کانسپتی از نسخه کوچک‌شده گوشی پیکسل 4 طراحی و منتشرکرده که نشان می‌دهد کنترل این هندست با یک دست بسیار راحت‌تر خواهد بود.

طراح این طرح، تصاویر مربوط به کانسپت خود از پیکسل 4 و 4 XL را با کیفیت خوبی در توییتر به اشتراک گذاشت. زبان طراحی این کانسپت، خیلی شبیه طرح‌هایی است که ما از این دو گوشی توسط نشت‌ها و منتشر‌شدن اطلاعات دیده‌ایم.

طراحی نمایشگر حفره‌دار (هول‌پانچ) که کمترین مکان را برای جاگذاری دوربین جلو فراهم کرده از ویژگی‌هایی است که گوشی‌های سری گلکسی اس 10 سامسونگ نیز از آن بهره می‌برند.

صفحه نمایش لب‌به‌لب به گوگل این امکان را می‌دهد تا بتواند یک نمایشگر خوب و باکیفیت را در مینی پیکسل 4 قرار دهد. برخلاف نسخه‌ بزرگتر گوگل پیکسل 4 یعنی پیکسل 4 XL، مینی پیکسل 4 مجهز به یک دوربین تکی در جلو و عقب بدنه خود خواهد بود. این اتفاق به دلیل محدودیت‌هایی است که فضای کوچک این گوشی در اختیار دوربین قرار می‌دهد.

ما هیچ سند و مدرکی از توسعه و تولید این گوشی توسط شرکت گوگل نداریم. با این‌حال، وجود چنین دستگاهی در بین پرچمدارهای این شرکت، یک رقابت جدیدی در بین سایر شرکت‌ها به‌وجود خواهد آورد.

طی سال‌های گذشته، اندازه نمایشگرهای تلفن‌های هوشمند در‌حال افزایش بوده است. اما اپل با عرضه نسخه جدید آیفون 5S یعنی SE، توانست بخش عمده‌ای از بازار خود را در این زمینه حفظ کند. قراردادن ویژگی‌های پرچمدارهای جدید در گوشی‌های کوچکتر کاری است که از دست شرکت‌هایی مثل اپل بر‌می‌آید. آیفون‌های 4 اینچی اپل (5S و SE) همچنان مخاطبان مخصوص خود را دارند.

سونی نیز که قبلا نسخه کوچکتر (Compact) برخی از پرچمدارهای خود را عرضه می‌کرد نیز ترجیح می‌دهد تا از صفحه‌نمایش‌های کوچک دوری کرده و شروع به تولید و عرضه گوشی‌هایی با نسبت نمایشگر 21:9 کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.