جی‌بورد جدید با پشتیبانی از Emoji 12.0 و قابلیت‌های کاربردی عرضه شد

 

گوگل آپدیت جدیدی را برای کیبورد اختصاصی خود، یعنی جی‌بورد منتشر کرد. این آپدیت فقط برای دارندگان گوشی‌های هوشمند مجهز به سیستم‌عامل اندروید Q ارایه شده است. بروزرسانی جدید صفحه‌کلید گوگل، از مجموعه جدید اموجی‌ها با نام Emoji 12.0 پشتیبانی می‌کند. برخی از این اموجی‌ها شامل سمور آبی، سگ‌ کمکی، فلافل و ویلچر موتوری هستند. این نکته را هم باید یادآور شد که کنسرسیوم یونی‌کد در فوریه سال گذشته مجموعه جدید از اموجی‌ها را با نام Emoji 12.0 معرفی کرد. از اعضای این کنسرسیوم می‌توان به شرکت‌هایی مثل اپل، هواوی و مایکروسافت اشاره کرد.

علاوه‌بر ارایه اموجی‌های جدید، قابلیت حذف تاریخچه جستجو‌ها با استفاده از نگه‌داشتن انگشت و اسکرول کردن عمودی در بین اموجی‌ها و استیکرها از ویژگی‌های جدید جی‌بورد به شمار می‌آیند. دسترسی سریع به کلیپ‌بورد، تغییر ظاهر و رنگ و جنسیت اموجی‌ها و هم‌چنین اضافه‌ یا حذف‌کردن کلمات دلخواه کاربر به دیکشنری نیز تجربه استفاده از نسخه جدید کیبورد گوگل را لذت‌بخش کرده‌اند.

یکی دیگر از تغییراتی که در قسمت توضیحات آپدیت برنامه ذکر نشده، نوار ناوبری رنگی آن است. نوار ناوبری این کیبورد در نسخه‌های قبلی فقط به صورت سیاه و سفید بود، اما در این نسخه، کاربران با استفاده از تم‌های مختلف برنامه قادر خواهند بود تا پس‌زمینه کیبورد خود را با رنگ‌های مختلفی تزیین کنند.

کاربرانی که از اندروید Q استفاده می‌کنند، از طریق فروشگاه گوگل‌پلی قادر به دانلود نسخه جدید کیبورد گوگل هستند.


                        دانلود از گوگل پلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.