در دکوراسیون خانه یکی از چیزهایی که در نظر گرفته می شود انتخاب پوشش مناسب برای کف است. این روزها گزینه های متفاوتی برای کف وجود دارد. از پارکت و سرامیک گرفته تا فرش و قالی، اما قالی ها به ویژه فرش های دست ساز ایرانی، جای خاص خود را در خانه های ایرانی دارند. آنقدر که حتی با قالی یا پارکت و سایر کف ها هنوز هم فرش حضور خواهد داشت اما فرش های خوب چه ویژگی هایی دارند؟ و چگونه باید فرشی سازگار با خانه تان بخرید؟ پاسخ این سوالات را در این مقاله پیدا خواهید کرد.

ویژگی های مهم فرش مناسب
هنگام خرید آنلاین فرش فانتزی علاوه بر زیبایی فرش, ویژگی های دیگر است که باید در نظر گرفته شود وجود دارد. ویژگی های از جمله مواد فرش, رنگ فرش, اندازه فرش و طراحی فرش.

برای انتخاب فرش مناسب به کف فرش توجه کنید
فرش های ساخته شده از مواد مختلف مانند اکریلیک و پلی پروپیلن و پلی استر و یا ترکیبی از این مواد دارای ویژگی های خاص خود هستند. در میان این طبقه با دوام ترین و بهترین فرش های اکریلیک. فرش های پلی پروپیلن دارای تنوع رنگ بالاتری هستند و پلی استرها دارای طراحی و تنوع رنگ بالاتری هستند.
پشم یا ابریشم برای بافت فرش دستباف استفاده می شود. از نظر قیمت و ظرافت, ابریشم متعلق به دسته اول است و پس از موج.
به عنوان یک قانون برای رضایت بیشتر از خرید بهتر است با خرید فرش فانتزی هزینه خود را مدیریت کنید فرش ارزان از کیفیت پایین تر است و بعد از مدتی شکل و فرم خود را از دست می دهد. به همین دلیل فرش را بر اساس جایی که می خواهید استفاده کنید خریداری کنید. زیرا فرش نیز بسته به جنسیت خود را متفاوت است.
فرش های زیبا و نازک برای اتاق خواب و مناطق کم جمعیت مناسب هستند. مدل های ضخیم برای مناطق شلوغ با دوام تر و با دوام تر هستند. برای راهرو و اتاق نشیمن, فرش با ثبات تر, و برای اتاق خواب-فرش ابریشم.
از سوی دیگر شستشوی فرش بسته به طبقه متفاوت است. فرش های اکریلیک ظرفیت شستشوی بالایی دارند و زیبایی خود را تحت تاثیر اب و نور خورشید از دست نمی دهند. به همین دلیل است که انتخاب مناسب تر برای خانه های شلوغ و به ویژه برای کودکان است.
برای اتاق کودک خود را فرش با شمع کوچک را انتخاب کنید. ویلاهایی که فرش ها در فضا پراکنده می شوند می توانند باعث حساسیت در کودکان شوند و سیستم تنفسی خود را تخریب کنند.

تاثیر طراحی بر خرید فرش خانگی
انواع طرح های فرش که در بازار وجود دارد باعث سردرگمی در هنگام خرید. بهتر است فرشی را انتخاب کنید که با سبک دکوراسیون منزل شما مطابقت داشته باشد اگر فضای خانه مدرن را طراحی کرده اید یک نوع مدرن را در فرش خانه خود انتخاب کنید. فرش های مدرن ساده تر از انواع کلاسیک هستند اگر دوست دارید طراحی کلاسیک, را انتخاب کنید فرش با طراحی سنتی و یا فیوژن. فرش های سنتی به خانه گرما و نشاط خاصی می دهند و تغییرات رنگی بیشتری دارند.
اگر مبلمان خانگی با الگوهای پر شده است, را انتخاب کنید ساده فرش برای ایجاد زیبایی بصری. یا, اگر تصویر زمینه در اتاق شلوغ است در هنگام انتخاب یک فرش خانه, را انتخاب کنید طرح های ساده تر برای کشف. اگر شما یک ایده خلاقانه, شما می توانید یک فرش کلاسیک با مبلمان مدرن نصب و ایجاد یک کنتراست زیبا.
هنگام انتخاب فرش به اندازه اتاق توجه کنید و اطمینان حاصل کنید که فرش های با طرح نازک و شلوغ برای اتاق های کوچک مناسب نیستند. فرش در اتاق خود را بزرگتر نگاه فرش با محل مرکزی بزرگ استفاده کنید.
برای مهد کودک شما می توانید نقاشی های خنده دار و کودکان استفاده کنید. اما اگر اتاق خواب کودک کوچک است از طرح های رنگارنگ و شلوغ استفاده نکنید.

تاثیر رنگ در انتخاب فرش
سعی کنید برای انتخاب یک رنگ فرش است که متناسب با اتاق. برای اتاق های کوچک, استفاده از رنگ های روشن و خنثی مانند بژ, خاکستری, سفید, و مانند. چون هر دو اتاق بزرگتر هستند و می توانند به راحتی با مبلمان دیگر مبله شوند و اگر اتاق بزرگ است از رنگ های گرم استفاده کنید.
معمولا رنگ های گرم برای اتاق نشیمن و اشپزخانه به ساکنان نشاط و نشاط استفاده می شود. برای اتاق ناهار خوری بهتر است از فرش با طرح رنگ بیسکویت و برای اتاق نشیمن-فرش با طرح رنگ خنثی استفاده کنید.
برای انتخاب و خرید اینترنتی فرش فانتزی اتاق خواب رنگ های روشن و خنثی مانند سبز و سفید برای استراحت را انتخاب کنید. هنگام انتخاب فرش یا فرش به رنگ کف توجه کنید. اگر کف اتاق یا راهرو با سرامیک یا فرش های تیره روی زمین پوشیده شده است بهتر است فرش سبک خود را انتخاب کنید.
اگر فرش در معرض گرد و غبار قرار دارد بهتر است فرش را انتخاب کنید از گردو های مختلف لهستانی و بادام ترمه استفاده کنید تا پودر به وضوح قابل مشاهده نباشد. رنگ هایی که باید انتخاب کنید و پس از مدت کوتاهی قلب شما از بین رفته است. برخی از رنگ ها پس از یک دوره معینی احساس ناخوشایندی به شما می دهند و سپس ترکیب رنگی را پیدا می کنند که دل اسکوریکامیل پیدا می کند. مثلا, یک فرش با همه چیز خاکستری یا نارنجی به شما پس از مدتی لطفا.