اطلاعات جدید در مورد نمایشگر و دوربین احتمالی گلکسی نوت 10 منتشر شد

طبق برنامه‌های شرکت سامسونگ، انتظار می‌رود که گلکسی نوت 10 این شرکت در اواخر سال جاری میلادی با قابلیت‌ها و ویژگی‌هایی که از یک پرچمدار مورد انتظار هستند، معرفی شود. اما نکته قابل‌توجه پرچمدار سری نوت، نمایشگر آن است. امروز هم جزییات جدید و کلیدی از صفحه‌نمایش این اسمارتفون منتشر شد.

ابعاد این نمایشگر هم‌اندازه گلکسی اس 10 است

طبق اطلاعات فاش‌شده‌ای که توسط سایت MobileKopen منتشر شده است، اخیرا یکی از تلفن‌های ناشناس سامسونگ به شماره مدل SM-N976V بنچمارک‌های مربوط به مرورگر را در سایت HTML5test انجام داده است. این تست، به توسعه‌دهندگان امکان می‌دهد تا مرورگرهای خود را در تلفن‌های مربوطه آزمایش کنند و در همین حال عملکرد آن دستگاه را که با استفاده از کدهای HTML5 آزمایش را انجام داده، به اطلاع توسعه‌دهنده می‌رساند. نتایج این سایت، ویژگی‌های خاص نمایشگر گلکسی نوت 10 را بیان می‌کند.

با‌توجه به لیست منتشر‌شده در این سایت، نمایشگر پرچمدار جدید سری نوت سامسونگ با رزولوشن تصویر 412 در 869 مشاهده شده که این عدد بسیار کم‌تر از استانداردهای امروزی است. اما این اعداد در حقیقت، نمونه کوچک‌شده‌ای از رزولوشن اصلی نمایشگر دستگاه هستند. اگر عدد بیان‌شده صحیح باشد، می‌توان انتظار داشت که صفحه‌نمایش نوت 10 با رزولوشن تصویر 1440 در 3040 معرفی شود. این رزولوشن دقیقا همان تعداد پیکسلی است که در گوشی‌های گلکسی اس 10 و اس 10 پلاس مورد استفاده قرار گرفته بود.

بحث را درباره شماره مدل این دستگاه ادامه می‌دهیم. شماره مدل ذکر‌شده در متن بالا متعلق به نسخه 5G گلکسی نوت 10 پرو است. مدتی پیش شایعاتی درباره نسخه‌ای از نوت 10 منتشر شد که نشان می‌داد این مدل خاص، مجهز به یک نمایشگر بزرگ 6.75 اینچی است.

لیست منتشر‌شده در سایت MobileKopen نسبت تصویر این اسمارتفون را 16:9 معرفی کرده است و همین عدد نشان می‌دهد که نمایشگر نوت 10 همانند نمایشگر گلکسی اس 10 خواهد بود.

احتمال وجود حاشیه کمتر و یک سوراخ در نمایشگر

با توجه به این موضوع که گلکسی اس 10 نسبت به اس 9 پیشرفت‌های بهتری داشت، انتظار می‌رود که همین روند در نوت 10 هم مشاهده شود. سامسونگ قصد دارد به صورت قابل‌توجهی از حاشیه‌های کنار قاب گلکسی نوت 10 بکاهد. هرچند این حرکت ما را متعجب نمی‌کند، زیرا این شرکت همانند روال سال‌های قبل، تغییراتی را که در سری اس ایجاد کرده در سری نوت نیز لحاظ می‌کند.

هم‌چنین ما انتظار داریم که نمایشگر این اسمارتفون دارای یک سوراخ باشد. البته مشخص نیست که این سوراخ در کدام قسمت از نمایشگر بزرگ این دستگاه تعبیه خواهد شد، اما احتمال می‌رود که این سوراخ در قسمت مرکزی (بالا) نمایشگر، تعبیه شود. شاید سامسونگ با انتقال این سوراخ به مرکز نمایشگر، قصد دارد تا تفاوت‌هایی را در پرچمداران سری اس و نوت ایجاد کند.

این سوراخ برای قرارگیری دوربین‌های سلفی در داخل نمایشگر ایجاد شده است. هنوز جزییات زیادی در رابطه با این موضوع منتشر نشده، اما انتظار می‌رود که نسخه پایه نوت 10 مجهز به یک دوربین سلفی باشد، این در حالی است که نسخه پرو این اسمارتفون دارای یک لنز (سنسور) تشخیص عمق نیز خواهد بود.

دوربین چندگانه؛ این‌بار برای دهمین ستاره کهکشان نوت

باید به این نکته توجه کرد که این تلفن مجهز به یک دوربین چندگانه خواهد بود. احتمال می‌رود که نسخه پایه نوت 10 همانند گلکسی اس 10، از یک دوربین سه‌گانه استفاده کند. اما بعید نیست که نوت 10 پرو 5G همانند نسخه 5G گلکسی اس 10 از دوربین اصلی چهارگانه بهره‌مند باشد.

اگر تمامی اطلاعات بیان‌شده در رابطه با نسخه این تلفن صحیح باشند، هر دو نسخه گلکسی نوت 10 مجهز به یک لنز اصلی 12 مگاپیکسلی و یک لنز دیگر 12 مگاپیکسلی تله‌فوتو با زوم دو‌برابری خواهند بود. لنز فوق عریض این گوشی به همراه یک سنسور 16 مگاپیکسلی در نسخه 5G دستگاه نیز وظیفه ثبت تصاویر را بر عهده دارند. بزرگترین نسخه نوت 10 یعنی نوت 10 پرو نیز از لنز اختصاصی ToF استفاده خواهد کرد. این لنز برای جمع‌آوری دقیق اطلاعات عمقی تصاویر و محتوای AR مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.