اسپیکرهای هوشمند و اسمارت‌فون‌ها

 

تلاش‌های گوگل در سالیان اخیر به خوبی این نکته را نشان داده که شرکت به دنبال آن است تا هر چیز هوشمندی در خانه یا حتی جیب کاربر را توسط گوگل اسیستنت کنترل کند. در همین راستا، غول جستجو تقریبا هر هفته دست به رونمایی از قابلیت‌های جدیدی برای دستیار هوشمند خود می‌زند. برخی از این قابلیت‌ها علی‌رغم پتانسیل بالا، مدتی طول می‌کشد تا به صورت گسترده در اختیار کاربران قرار گیرد.

برای مثال چندی پیش Android Police قابلیتی را در گوگل هوم برای ارتباط با دستگاه‌های اندرویدی یافت که ظاهرا به تازگی فعال شده بود؛ آن هم در صورتی که شرکت به صورت رسمی این قابلیت را در نوامبر اعلام کرده بود. در واقع هم اکنون کاربران می‌توانند از اسپیکر هوشمند گوگل یا اسمارت دیسپلی خود بخواهند تا هندست خود را سایلنت کنند، بدون این که حتی به اسمارت‌فون خود نزدیک شوند.

فعال کردن حالت Do Not Disturb در اسمارت‌فون خود از دیگر قابلیت‌های مفیدی است که می‌شود با استفاده از فرمان صوتی به یکی از دستگاه‌های خانواده گوگل هوم صورت پذیرد. منظور از فرمان صوتی نیز ادای جملاتی ساده مانند silence my phone یا enable Do Not Disturb on my phone است. فرمان‌های مخالف این کارها نیز به راحتی با همین روش انجام می‌شود. در این زمینه نکته شایان توجه این است که اگر حساب کاربری گوگل خود را بر روی دو یا چند اسمارت‌فون فعال کرده باشید، برای اجرای فرمان صوتی باید نام مدل گوشی نیز ذکر شود. البته قابلیت اجرای فرمان‌هایی مانند سایلنت کردن تمامی دستگاه‌های موجود نیز وجود دارد. با توجه به صحبت‌های انجام شده، ‌باید دید آینده گوگل اسیستنت در تقابل با رقبای سرسخت خود چگونه خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.